M 5 km

1. Keskipoikela Kalle LaLu 16:21
2. Anttila Joonatan OPP 19:31
3. Viiri Reima LohKu 24:47

M35 5 km

1. Mäkiharju Janne Rovaniemi 21:56
2. Palokangas Esa Rovaniemi 21:57

M40 5 km

1. Mörsäri Mika Keminmaa 19:58
2. Leppänen Ari-Pekka RDS 20:54
3. Välimaa Pekka OPP 22:32

M40 10 km

1. Ronkainen Teppo ONMKYu 37:15

M45 10 km

1. Ilvesluoto Jyrki RDS 40:17
2. Törmänen Sakari RDS 41:52
3. Väyrynen Markku LaVe 52:49

M50 5 km

1. Koivuniemi Lasse RDS 21:15
2. Juuso Jarmo Veitsiluodon KV 21:49
3. Haanpää Pentti RDS 22:03
4. Karjalainen Tapani RDS 22:07

M50 10 km

1. Sieppi Erkki RDS 41:59

M55 5 km

1. Määttä Aimo RDS 21:13
2. Halonen Jouni SiSi 21:43
3. Hast Markus Keminmaa 22:07

M55 10 km

1. Suonnansalo Jorma RDS 45:10

M60 5 km

1. Harjumaa Seppo RonSu 22:36
2. Suopela Kuisma TerTe 23:18
3. Kuivalainen Pekka KittU 23:33
4. Krigsholm Pentti RDS 25:35
5. Telkkälä Raimo RDS 26:39

M65 5 km

1. Poussu Leino RDS 21:04
2. Rytky Paavo RDS 21:10
3. Pätäri Aarno Hikiset 23:31
4. Puolakko Väinö RDS 25:45
5. Pitkänen Paavo RDS 26:38

M70 2 km

1. Pudas Eino KittVo 9:43
2. Onnela Jorma Hikiset 10:21
3. Pätsi Johan Posio 11:43
4. Lukkari Oiva AlPi 12:18

M75 2 km

1. Jumosko Timo AlPi 11:57

M80 2 km

1. Väisänen Aarne RDS 15:25
2. Harju Paavo RDS 17:56

M90 2 km

1. Hakanpää Tauno RDS 21:25

N 5 km

1. Ranttila Essi Rovaniemi 22:51
2. Nieminen Anu Lapin yo 27:23

N 10km

1. Mikkola Ilona Rovaniemi 53:35

N35 5 km

1. Luiro Ilona AMC 21:12
2. Javarus Leena Rovaniemi 26:56
3. Pirkonen Kristiina OuTa 33:41

N35 10km

1. Pihlajamäki Emma Rovaniemi 49:21
2. Hyväri Tanja RDS 59:30

N40 5km

1. Sipola Mari Kemi 26:35
2. Väyrynen Irene LaVe 30:36

N40 10 km

1. Fredrikson Johanna Espoo 54:36

N45 5 km

1. Kuivalainen Kati KittU 23:55
2. Viitanen Kirsi RDS 25:38
3. Rissanen Anne 27:11
4. Mäkinen Miia RDS 29:24

N50 5 km

1. Hiltunen Lilja AMC 30:45

N50 10 km

1. Tulppo Eeva AMC 53:02

N55 5km

1. Ruuriainen Pirjo TerTe 40:22


P8 1 km

1. Salmela Juho LaLu 6:06
2. Väyrynen Aaro LaVe 6:34
3. Väyrynen Eero LaVe 8:11

P10 2 km

1. Salmela Joel LaLu 11:37
2. Raudasoja Valtteri OH 11:42
3. Mäkinen Sampo RDS 12:04

P12 2 km

1. Onnela Heikki LaVe 7:45
2. Mäkinen Rasmus RDS 10:01

P14 2 km

1. Kontio Topias LaLu 7:43
2. Tirronniemi Ilkka VKV 9:31
3. Ojaniemi Janne Rops 9:57

P16 5 km

1. Huhtala Severi OPP 24:51

P18 5 km

1. Väyrynen Iiro LaVe 21:25

T8 1 km

1. Halme Hanna Taipumattomat 5:01
2. Raudasoja Viivi OH 5:03
3. Mikkola Anni Taipumattomat 5:31

T16 5 km

1. Väyrynen Iina LaVe 24:52

 

Joomla templates by a4joomla