M Yleinen 5 km 
1. Kivelä Matti Hiidenkiertäjät 16:07
2. Ylisaukko-oja Jani LaLu 16:13
3. Onnela Kalle LapVe 17:04
4. Välitalo Ilkka-Petri MKV 17:57
5. Niemelä Pekka Runners High 19:25
6. Suopela Feodorit TerTe 19:28
7. Rapo Mikko RoLa 20:21
8. Pirttijärvi Asko RDS 23:04

M35 10 km 
1. Koivu Veli-Heikki RDS 34:09

M35 5 km 
1. Palokangas Esa 20:41
2. Järvenpää Jari Kemi 20:55
3. Mäkiharju Janne Rovaniemi 21:33

M40 10 km 
1. Ronkainen Teppo ONMKYu 34:14

M40 5 km 
1. Kuusela Teuvo Kemi 19:24
2. Välimaa Pekka OPP 20:38
3. Leppänen Ari-Pekka RDS 20:48


M45 10 km 
1. Kyyhkynen Olli KU 39:08
2. Törmänen Sakari RDS 40:39
3. Väyrynen Markku LaVe 52:09

M45 5 km 
1. Haataja Kyösti LKS 20:07
2. Ranta Kalevi Rovaniemi 21:55


M50 10 km 
1. Hannula Risto Sodankylä 39:15
2. Sieppi Erkki RDS 39:59
3. Juuso Jarmo Veitsiluodon KV 47:28
4. Tulppo Tenho AMC 49:46

M50 5 km 
1. Koivuniemi Lasse RDS 20:22
2. Hast Martti Veitsiluodon KV 20:28
3. Haanpää Pentti RDS 21:11
4. Karjalainen Tapani RDS 22:34

M55 5 km 
1. Tennilä Matti RDS 19:39
2. Suonnansalo Jorma RDS 20:30
3. Kankkunen Juha AMC 20:30
4. Halonen Jouni SiSi 21:03
5. Määttä Aimo RDS 21:30
6. Peteri Matti Paaniemi 23:01

M60 5 km 
1. Harjumaa Seppo RunsU 22:05
2. Kuivalainen Pekka KittU 22:41
3. Salo Kalevi RDS 22:50
4. Suopela Kuisma TerTe 23:02
5. Krigsholm Pentti RDS 25:34
6. Yli-Pekkala Jorma AMC 25:52
7. Telkkälä Raimo RunsU 27:00

M65 5 km 
1. Hartonen Raimo Sportti-Veteraanit 20:09
2. Pätäri Aarno Hikiset 23:24
3. Puolakka Väinö RDS 24:52
4. Pitkänen Paavo RDS 25:19

M70 2 km 
1. Pätsi Johan RDS 11:43
2. Lukkari Oiva AlatPi 12:11

M75 2 km 
1. Jumisko Timo RDS 15:30


M80 2 km 
1. Harju Paavo RDS 18:00

M90 2 km 
1. Hakanpää Tauno RDS 21:51

MKunto5 5 km 
1. Kyllönen Olli AMC 20:13
2. Määttä Janne RasHy 21:35
3. Ahola Erkki PosPy 25:44

N yleinen 10 km 
Koivisto Anne-Mari Kemi 43:45

N35 10 km 
1. Pihlajamäki Emma Rovaniemi 48:08
2. Mikkola Ilona Rovaniemi 49:19
3. Hyväri Tanja RDS 60:19

N40 10 km 
1. Davidila Johanna LaLu 39:58

N40 5 km 
1. Maijala Mervi OH 24:23
2. Sipola Mari Kemi 24:57
3. Väyrynen Irene LapVe 31:47

N45 5 km 
1. Kuivalainen Kati KittU 22:30
2. Keihtä Tuija AMC 23:47
3. Viitanen Kirsi RDS 25:07

N50 10 km 
1. Tulppo Eeva AMC 49:38

N50 5 km 
1. Uusikartano Aila KittVoima 22:20
2. Leminen-Lahdenperä Jaana AMC 22:44

NKunto5 5 km maks.
1. Luosujärvi Kristiina MKV 25:09

P8 1 km 
1. Salmela Juho LaLu 5:12
2. Väyrynen Aaro LapVe 6:44
3. Väyrynen Eero LapVe 7:25

P10 2 km 
1. Salmela Joel LaLu 10:07
2. Raudasoja Valtteri OH 11:40

P12 2 km 
1. Mäkinen Rasmus RDS 9:43

P14 2 km 
1. Onnela Heikki LaVe 7:09
2. Kontio Topias LaLu 7:09
3. Karhumaa Wille LaLu 7:30
4. Määttä Konsta OH 7:41
5. Tirroniemi Iikka VKV 8:23

P16 5 km 
1. Lepola Pietari LapVe 26:14

T8 1 km 
1. Halme Nanna Taipumattomat 4:48
2. Raudasoja Viivi OH 4:51
3. Herva Mona Taipumattomat 5:15
4. Mikkola Anni Taipumattomat 5:27
5. Välimaa Emma OPP 6:18

T10 2 km 
1. Karhumaa Wiivi LapLu 9:02

T16 5 km 
1. Rahkola Ella-Noora LaLu 20:27
2. Väyrynen Iina LapVe 24:45

T18 5 km 
1. Haataja Anna LaLu 19:31

T20 5 km 
1. Haataja Iida LaLu 18:22
2. Bergman Marjo OH 22:18

Joomla templates by a4joomla