7v.  tytöt 0,5km         1 Vilma Koskiniemi            TNs              2.52
                                              2 Alisa Sotaniemi                                 3.09
                                              3 Viivi-Liina Palokangas    Rovaniemi   3.14

                7v pojat 0,5 km       1 Veikka Mäki-Runsas      OH               2.24
                                              2 Eemeli Pirttilä                FC Lynx       2.27
                                              3 Niilo Leinonen               FC Lynx       2.30
                                              4 Juho Salmela                LL                 2.33
                                              5 Kasperi Heikkinen         Riki               2.56
                                              6 Samu Juopperi                                  3.27

                9v  tytöt 1.5km     1 Viivi Raudasoja             Lapin Lukko     9.20
                9v  pojat 1.5km       1 Veikka Leinonen           FC Lynx         7.19
                                              2 Joel Salmela                  LL                  7.33
                                              3 Janne Petäjäjärvi                               8.06
                                              4 Nuutti Sotaniemi                                 8.42
                                              5 Joona Raita-Aho           FC Lynx      1.03.02

                11v tytöt 1.5km       1 Lea  Pirttilä                    RoPS              7.21
                                              2 Laura Petäjäjärvi                                7.45
                                              3 Emma Rovasala             HSU               7.52
                                              4 Venla Koskiniemi             TNs             10.09

                11v pojat 1.5km    1 Jere Raita-Aho              Roipantterit   7.41
                13v tytöt  3km          1 Adelina Palokangas       Rovaniemi    17.44
                                               2 Anniina  Haarahiltunen  TNs             18.38

                15v pojat  3km       1 Jasu Palokangas            Rovaniemi    13.18

                Yleinen Naiset  10km        1  Katri  Alaoja                               42.41
                                                      2 Meiju  Salmela                             43.30
                                                      3 Ilona  Mikkola      Rovaniemi        50.13
                                                      4 Minna Mourujärvi                       1.01.06
                                                      5 Jonna-Erika Pitkänen                 1.05.07
                                                      6 Jaana Pöykkö                            1.09.56
                                                      7 Johanna Pöykkö                         1.11.58

                Yleinen miehet 10km     1 Esa Palokangas  Team Squeezy  42.00

               Kuntosarja Naiset 5km      1 Marjo Keurulainen    Viirin Viri      28.30
                                                      2 Henna Rinne  Vaaralan Vauhdikkaat  35.52
                                                      3 Tarja Kortesalmi Vaaralan Vauhdikkaat 35.59

               Kuntosarja Miehet 5km       1 Seppo Pajuniva    KEV                          20.56
                                                       2 Heimo Springare  TervolanTerävä       22.45
                                                       3 Erkki Ahola          PosPy                       24.10
                                                       4 Pekka Keskitalo  Kallonvaaran Urheilijat  25.23

               Miehet 70v 5km                 1 Eino Pudas          Kittilän Voima               24.00
                                                       2 Johan Pätsi          Posio                           32.28

               Miehet 65v 10km               1 Leino Poussu        RDS                             43.09
                                                       2 Paavo Rytky        RDS                              43.34
                                                       3 Väinö Puolakka    RDS                               49.39

              Miehet 60v  10km             1 Veikko Imponen    KU                                51.58

              Naiset 50v   10km             1 Maarit Pätsi          MKV                              47.15

              Miehet 50v   10km               1 Jorma Suonansalo  RDS                            40.58
                                                       2 Raimo Määttä         RDS                             42.55
                                                       3 Tapio Keränen       Ranuan Peura              44.17
                                                       4 Tapani Karjalainen  RDS                             46.08
                                                       5 Markus Hast          Keminmaa                     50.39
                                                       6 Jouko Pätsi             MKV                             51.23

              Naiset 40v   10km                1 Johanna Davidila    LL                                 40.26
                                                        2 Paula Raudasoja    LKS                               46.02

             Miehet 40v    10km                1 Teppo Ronkainen   ONMKY                     34.15
                                                        2 Jyrki Ilvesluoto      RDS                               37.15
                                                        3 Sakari Törmänen   RDS                               40.06
                                                        4 Mika Sipola            RoiMH                             45.49
                                                        5 Vesa Haapala        KNs                                51.18

Joomla templates by a4joomla