Tulosta
Kategoria: Tulokset

Uuden Rovaniemen Juoksu
Saarenkylän kenttä
12.6.2016

N 5000m
1)    Johanna Peiponen               RovanLa                        15.56,87
2)    Kati Ylivirta                  LapLu                          23.14,77
3)    Sanna Timonen                                                 24.01,32
4)    Adriana Ylijurva               LapLu                          25.41,78
   


N Kolmiloikka
1)    Jessica Kosonen                TampPy                         10,89    1,1 
            10,54  10,86  10,89  10,52  10,86  10,73 


N Pituus
1)    Carita Barsk                   PohjKoi                        5,04     1,1 
            x      x      5,04   x      x      x     


M 5000m
1)    Aleksi Härkönen                PudasjU                        15.56,77
2)    Jani Ylisaukko-Oja             ArcticA                        16.51,41
3)    Mirko Sorvari                  Rovaniemi                      17.41,29
4)    Vesa Keränen                   Rovaniemi                      18.52,51


M Pituus
1)    Aaro Davidila                  LapLu                          6,19     2,6 
            6,05   6,19   x      6,15   6,17   6,18  


P5 200m
1)    Noa DeRycke                    Rovaniemi                      54,00   
2)    Akseli Majava                  Kittilä                        55,21   
3)    Paulus Hinkkanen               Rovaniemi                      58,68   
4)    Viljami Krigsholm                                             1.02,73 
5)    Oskari Heikkilä                Tuusula                        1.09,17 
6)    Matias Yrjämä                                                 1.25,17 
7)    Lukas Karvonen                 Rovaniemi                      1.27,75 
     


T5 200m
1)    Laura Karvonen                 Rovaniemi                      52,82   
2)    Ida-Maria Vasenius             Rovaniemi                      1.01,41 
3)    Kerttu Kenttälä                                               1.02,02 
4)    Neea Nikumaa                                                  1.06,63 
5)    Karin Hovila                                                  1.07,57 
6)    Saili Ylisuvanto                                              1.08,87 
7)    Minea Sorvisto                                                1.10,37 
8)    Sofia Yrjämä                                                  1.15,71 
9)    Linnea Kela                    Rovanimen Taitoluistelijat     1.19,77 
10)   Siina Pintamo-Kenttälä                                        1.20,30 
11)   Inari Hiltunen                                                1.22,48 
12)   Jasmin Westerdahl                                             1.24,27 
13)   Mea DeRycke                                                   1.26,06 
14)   Ellen Hovila                                                  1.32,28 
15)   Nella Vaattovaara                                             2.14,29 


P7 400m
1)    Mio-Justus Karjalainen                                        1.39,70 
2)    Lauri Männistö                                                1.40,30 
3)    Jerry Westerdahl                                              1.46,55 
4)    Markus Kela                    Swimming Club Rovaniemi        1.49,21 
5)    Reetu Jauhojärvi               LapLu                          1.50,13 
6)    Olli Mäyrä                                                    1.55,79 
7)    Veeti Krigsholm                                               1.57,32 
8)    Anssi Ylisuvanto                                              2.07,74 
      Olli Mäyrä                     PohjKoi                                


T7 400m
1)    Sanni Jarkko                   Rovaniemi                      2.51,21 


T9 1000m
1)    Laura Ojala                    PohjKoi                        4.07,09 
2)    Aada Virta                     Pohjankoitto                   4.26,37 
3)    Layla Koivisto                 LapLu                          4.26,79 


P11 1000m
1)    Kasper Kähkönen                PohjKoi                        3.45,74 


T11 1000m
1)    Hilpi Ruotsala                 PohjKoi                        3.59,80 
2)    Elina Kansanaho                LapLu                          4.01,58 
3)    Matilda Jauhojärvi                                            4.05,33 
4)    Heta Ruotsala                  PohjKoi                        4.08,47 


P13 1000m
1)    Otto Kemppainen                LapLu                          3.26,19 
2)    Luka Kuittinen                 LapLu                          3.39,65 


T13 1000m
1)    Katariina Pyörälä              IinY                           3.45,69 
2)    Monica Kähkönen                PohjKoi                        4.02,57 


M17 3000m
1)    Teemu Pyörälä                  IinY                           10.34,06


N17 3000m
1)    Emilia Kähkönen                PohjKoi                        12.29,18
    

M40 5000m
1)    Ilkka Ruotsala                 KittU                          18.02,49
2)    Juha Tennilä                   Virkistys- ja hyvinvointipalvelut Aito20.33,05


M50 5000m
1)    Olli Kyllönen                  ArcticMC                       20.36,1h
2)    Aimo Määttä                    RovanRR                        21.22,8h
3)    Kari Suoheimo                  ArcticMC                       26.41,54


M60 5000m
1)    Kauko Tuisku                   Rovaniemen Road Runners        18.59,31
2)    Markus Hast                    Keminmaa                       20.42,0h
3)    Arto Mäki                      Rovaniemen Maratonhiihtäjät    21.42,0h


N60 5000m
1)    Tuija Ohtonen                  ArcticMC                       26.47,35


M70 5000m
1)    Väinö Puolakka                 Rovaniemi Road Runners         27.11,02
2)    Paavo Pitkänen                 RovanRR                        28.03,52 
    
Uuden Rovaniemen Juoksu
Saarenkylän kenttä
12.6.2016

N 5000m
1)    Johanna Peiponen               RovanLa                        15.56,87
2)    Kati Ylivirta                  LapLu                          23.14,77
3)    Sanna Timonen                                                 24.01,32
4)    Adriana Ylijurva               LapLu                          25.41,78
   


N Kolmiloikka
1)    Jessica Kosonen                TampPy                         10,89    1,1 
            10,54  10,86  10,89  10,52  10,86  10,73 


N Pituus
1)    Carita Barsk                   PohjKoi                        5,04     1,1 
            x      x      5,04   x      x      x     


M 5000m
1)    Aleksi Härkönen                PudasjU                        15.56,77
2)    Jani Ylisaukko-Oja             ArcticA                        16.51,41
3)    Mirko Sorvari                  Rovaniemi                      17.41,29
4)    Vesa Keränen                   Rovaniemi                      18.52,51


M Pituus
1)    Aaro Davidila                  LapLu                          6,19     2,6 
            6,05   6,19   x      6,15   6,17   6,18  


P5 200m
1)    Noa DeRycke                    Rovaniemi                      54,00   
2)    Akseli Majava                  Kittilä                        55,21   
3)    Paulus Hinkkanen               Rovaniemi                      58,68   
4)    Viljami Krigsholm                                             1.02,73 
5)    Oskari Heikkilä                Tuusula                        1.09,17 
6)    Matias Yrjämä                                                 1.25,17 
7)    Lukas Karvonen                 Rovaniemi                      1.27,75 
     


T5 200m
1)    Laura Karvonen                 Rovaniemi                      52,82   
2)    Ida-Maria Vasenius             Rovaniemi                      1.01,41 
3)    Kerttu Kenttälä                                               1.02,02 
4)    Neea Nikumaa                                                  1.06,63 
5)    Karin Hovila                                                  1.07,57 
6)    Saili Ylisuvanto                                              1.08,87 
7)    Minea Sorvisto                                                1.10,37 
8)    Sofia Yrjämä                                                  1.15,71 
9)    Linnea Kela                    Rovanimen Taitoluistelijat     1.19,77 
10)   Siina Pintamo-Kenttälä                                        1.20,30 
11)   Inari Hiltunen                                                1.22,48 
12)   Jasmin Westerdahl                                             1.24,27 
13)   Mea DeRycke                                                   1.26,06 
14)   Ellen Hovila                                                  1.32,28 
15)   Nella Vaattovaara                                             2.14,29 


P7 400m
1)    Mio-Justus Karjalainen                                        1.39,70 
2)    Lauri Männistö                                                1.40,30 
3)    Jerry Westerdahl                                              1.46,55 
4)    Markus Kela                    Swimming Club Rovaniemi        1.49,21 
5)    Reetu Jauhojärvi               LapLu                          1.50,13 
6)    Olli Mäyrä                                                    1.55,79 
7)    Veeti Krigsholm                                               1.57,32 
8)    Anssi Ylisuvanto                                              2.07,74 
      Olli Mäyrä                     PohjKoi                                


T7 400m
1)    Sanni Jarkko                   Rovaniemi                      2.51,21 


T9 1000m
1)    Laura Ojala                    PohjKoi                        4.07,09 
2)    Aada Virta                     Pohjankoitto                   4.26,37 
3)    Layla Koivisto                 LapLu                          4.26,79 


P11 1000m
1)    Kasper Kähkönen                PohjKoi                        3.45,74 


T11 1000m
1)    Hilpi Ruotsala                 PohjKoi                        3.59,80 
2)    Elina Kansanaho                LapLu                          4.01,58 
3)    Matilda Jauhojärvi                                            4.05,33 
4)    Heta Ruotsala                  PohjKoi                        4.08,47 


P13 1000m
1)    Otto Kemppainen                LapLu                          3.26,19 
2)    Luka Kuittinen                 LapLu                          3.39,65 


T13 1000m
1)    Katariina Pyörälä              IinY                           3.45,69 
2)    Monica Kähkönen                PohjKoi                        4.02,57 


M17 3000m
1)    Teemu Pyörälä                  IinY                           10.34,06


N17 3000m
1)    Emilia Kähkönen                PohjKoi                        12.29,18
    

M40 5000m
1)    Ilkka Ruotsala                 KittU                          18.02,49
2)    Juha Tennilä                   Virkistys- ja hyvinvointipalvelut Aito20.33,05


M50 5000m
1)    Olli Kyllönen                  ArcticMC                       20.36,1h
2)    Aimo Määttä                    RovanRR                        21.22,8h
3)    Kari Suoheimo                  ArcticMC                       26.41,54


M60 5000m
1)    Kauko Tuisku                   Rovaniemen Road Runners        18.59,31
2)    Markus Hast                    Keminmaa                       20.42,0h
3)    Arto Mäki                      Rovaniemen Maratonhiihtäjät    21.42,0h


N60 5000m
1)    Tuija Ohtonen                  ArcticMC                       26.47,35


M70 5000m
1)    Väinö Puolakka                 Rovaniemi Road Runners         27.11,02
2)    Paavo Pitkänen                 RovanRR                        28.03,52