Talvisarjakauden 2016-2017  1. osakilpailun tulokset     15.10.2016

M 7  1km
1. Marius Pitkänen Pohjan Koitto  4:59

N 11  2 km
1.  Viivi Raudasoja  Pohjan Koitto  8:49
2. Mona Pitkänen  Pohjan Koitto  8:54

M 13  2 km
1. Valtteri Raudasoja Pohjan Koitto  10:14

M 15  5 km
1. Niko Heikkilä  OPP   17:05

M Yleinen 5 km
1.  Ossi Peltoniemi  Ylik.nuijamiehet 16:16
2. Veli-Heikki Koivu Onmky   16:32
3. Jani Ylisaukkooja Arctic A   16:38
4. Teppo Ronkainen Onmky   16:58
5. Lieren De Rycke  Arctic A   17:05
6.  Ilkka-Petri Välitalo Muurolankisaveikot 17:09
7. Miklos Sorvari  Roimar.hiihtäjät 17:28
8. Mikko Koutaniemi Rollon pojat  17:38
9. Markus Isola  Muurolankisaveikot 18:22
10. Jyri Memonen  Rollon pojat  18:57
11. Joakim Pitkänen Pohjan Koitto  19:07
12. Jukka Vaara  RDS   19:11
13. Olli Rannanlahti  FCKY   20:34
14. Juha Hiltunen  FCKY   21:02
15. Jaakko Heiskari  Etelä-Keps  27:29
 Toni Nikkeri  FCKY   DNF

M   kUNTOSARJA 5 KM
1. Erkki Ahola  PosPy   24:04

N Yleinen 5 km
1. Johanna Peiponen RovanLappi  17:05
2. Reetta Piirainen  ArtcicA   22:21
3. Sara Välimaa  RaaLo   33:46

N Kuntosarja
1. Noora Kortesalmi Lamminkylän ha 28:39
2. Jenni Holmberg  PasilanVoima  29:10
3. Heidi Peltoniemi Lamminkylän ha 29:21
4. Noora Petrelius  Rovaniemi  31:54

N 40 5 km
1. Paula Raudasoja PohjanKoitto  21:43
2. Susanna Valjakka    22:55

N 55 5 km
1. Aira Peiponen  RovanLappi  27:26
2. Lilja Hiltunen  AMC   30:23

M 35 5 km
1. Esa Haahti     19:07
2. Van Dongen Teuntje    20:44

M 40 5 km
1. Sami Herva  Lamu   20:03

M 45  5 km
1. Jonne Karanta  RDS   18:59
2. Teuvo Kuusela  Kemi   19:02
3. Petri Mourujärvi    19:18

M 50 5 km
1. Olli Kyllönen  AMC ROI  20:35

M 55 5 km
1. Aimo Määttä  RDS   21:57
2. Tapani Karjalainen RDs   22:27

M 60 5 km
1. Jorma Suonnansalo RDS   20:04
2. Kari Jylhänlehto  Pud.Urh  21:33
3. Jouni Halonen  SiepSi   21:45
4. Timo Heikkilä  Pud.Urh  23:54
5. Kuisma Suopela  TerTe   26:04 

M 65 5 km
1. Kauko Tuisku  RDS   19:14
2. Juha Särkelä  RDS   20:11
3. Lauri Välimaa  RaaLo   25:46
4. Kalevi Salo  RDS   26:53
5. Pentti Krigsholm RDS   29:30
6. Antti Lilja  RDS   31:00

M 70 2 km
1. Leino Poussu  RDS   8:20
2. Paavo Pitkänen  RDS   10:13
3. Väinö Puolakka  RDS   10:27
4. Kalevi Pasala  RDS   14:27

M 75  2 km
1. Oiva Lukkari  Alpi   14:27

M 85  2 km
1. Aarne Väisänen  RDS   10:53


Onnittelut kaikille kilpaijiloille ja kiitokse järjestelytehtävissä olleiille.

Seuraava osakilpailu 12.11 klo 13:00.
Tervetuloa.

 

Joomla templates by a4joomla