M yleinen  5 km
 1. Kelottijärvi Mikko LaLu 16:23
 2. Peltoniemi Ossi ONMKY 16:29
 3. Ylisaukko-oja Jani LaLu 17:19
 4. Julkunen Jaakko LaVe 17:54
 5. Härkönen Oskar LaLu 18:08
 
 M35  5 km
 1. Leppänen Ari-Pekka RDS 19:49
 2. Suopajärvi Sami 20:12
 3. Mäkiharju Janne Roi 21:33
 4. Larikka Mikko Juoksukoulu 23:37
 
 
 M40  5 km 
 1. Ronkainen Teppo ONMKYu 17:10
 2. Kuusela Teuvo Kemi 19:26
 3. Mörsäri Mika Keminmaa 19:47
 
 M45  5 km
 1. Haataja Kyösti LKS 19:41
 
 M50  5 km 
 1. Sieppi Erkki RDS 19:11
 2. Määttä Aimo RDS 19:44
 3. Koivuniemi Lasse RDS 20:19
 4. Hast Martti Keminmaa 20:20
 5. Haanpää Pentti RDS 21:52
 6. Karjalainen Tapani RDS 21:55
 7. Tulppo Tenho AMC 24:32
 8. Koivumaa Marko 24:57
 
 M55  5 km 
 1. Suonnanasalo Jorma RDS 19:48 
 2. Jylhänlehto Kari PudU 20:08 
 3. Hummasteniemi Reijo Oulun Ikiliikkujat 20:17 
 4. Kankkunen Juha AMC 20:53 
 5. Halonen Jouni SiSi 21:10 
 6. Hast Markus Keminmaa 22:12 
 7. Suopela Kuisma TerTe 22:26 
 8. Heikkilä Timo SaSa 24:12 
 
 M60  5 km 
 1. Tuisku Kauko RDS 18:59 
 2. Salo Kalevi RDS 21:46 
 3. Kuivalainen Pekka KittU 22:10 
 4. Harjumaa Seppo RuNSu 22:27 
 5. Juujärvi Timo RDS 22:45 
 6. Krigsholm Pentti RDS 26:06
 7. Telkkälä Raimo RDS 27:05
 8. Lilja Antti RDS 27:50
 9. Mäkinen Veikko RDS 31:11
 
 M65  5 km 
 1. Poussu Leino RDS 20:16
 2. Meriläinen Kauko HaHe 22:32
 3. Pudas Eino KittVoima 23:38
 4. Pätäri Aarno Hikiset 23:57
 5. Pitkänen Paavo RDS 25:16
 6. Puolakka Väinö RDS 25:44
 7. Pasala Kalevi RDS 31:11
 
 M70 2 km 
 1. Onnela Jorma Hikiset 10:05
 
 M85 2 km 
 1. Tervo Kalevi RDS 21:54
 
 M90 2 km 
 1. Hakanpää Tauno RDS 19:39
 
 MKunto 5 km
 1. Rapo Mikko RoLa 20:55
 2. Pirttijärvi Asko RDS 23:23
 3. Ahola Erkki PosPy 23:32
 4. Kuurre Marko Tornio 26:25
 
 N yleinen 5 km 
 1. Peiponen Johanna RoLa 18:33
 2. Ranttila Essi Inarin Yritys 21:37
 3. Putaansuu Elisa Juoksukoulu 25:31
 4. Aho Jenni Juoksukoulu 25:31
 
 N35  5 km
 1. Lehtelä Marika 21:31
 2. Raudasoja Paula LKS 23:25
 3. Vuosku Outi Keminmaa 26:28
 
 N40  5 km
 1. Sipola Mari Kemi 25:51
 1. Väyrynen Irene LapVe 32:19
 
 N45  5 km
 1. Kuivalainen Kati KittU 21:53
 
 N50  5 km
 1. Uusikartano Aila KittVoima 21:57
 2. Tulppo Eeva AMC 23:14
 
 N55  5 km
 1. Ohtonen Tuija AMC 25:11
 
 N60  5 km
 1. Mehtonen Vuokko Kemi 26:02
 2. Matero Anneli AMC 30:14
 3. Laasanen Tuula Kemi 30:20
 
 NKunto 5 km 
 1. Pihlajanmäki Emma 22:53
 2. Mäkelä Eveliina Juoksukoulu 25:26
 3 Kujansalo Susanna Juoksukoulu 29:00
 4. Rautio Merja RDS 34:14
 
 P8 1 km 
 1. Heinonen Eemil OH 4:27
 2. Mäkinen Sampo RDS 5:15
 3. Väyrynen Aaro LapVe 7:28
 
 P12 2 km 
 1. Kontio Topias LaLu 7:22
 2. Onnela Heikki LaVe 7:27
 3. Vaattovaara Santeri SiSi 8:54
 4. Ojaniemi Janne LaLu 9:41
 
 P14 2 km 
 1. Lepola Pietari LaVe 8:31
 2. Vaattovaara Saku SiSi 8:35
 
 P16 
 1. Rahkola Mikko LaLu 19:52
 
 T8 1 km 
 1. Raudasoja Viivi OH 5:29
 
 T14 2 km 
 1. Heinonen Ella OH 8:07
 2. Väyrynen Iina LapVe 9:42
 
 T16 5 km 
 1. Haataja Anna LaLu 20:21
 2. Rahkola Ella-Noora LaLu 22:22
 
 
 T18  5 km
 1. Haataja Iida LaLu 18:29
 2. Kauppila Veera LaLu 20:57

 

Joomla templates by a4joomla