RANTALAKEUSJUOKSU 11.7.2020 TULOKSET:

Naiset puolimaraton
1. Oravamäki Maija SporttiOravat 01:26:31
2. Hemminki Anni Oulu 01:30:33
3. Voipio Susanna Oulu 01:44:54
4. Saksio Aino Oulu 01:51:13
5. Mäkäräinen-Uhlbäck Elisa Oulu 02:13:30
6. Jyrkkä Tiia Oulu 02:15:08
7. Hiitola Tuulia Merijärvi 02:33:30

Miehet puolimaraton
1. Kattilakoski Toni Kaustisen Pohjanveikot 01:21:57
2. Mattila Marko Veitsiluodon Kisaveikot 01:26:28
3. Nieminen Tommi Kuikan Kisailijat 01:30:55
4. Tervakangas Juha Liminka 01:56:04
5. Lindroos Heikki Rastaskujan Ryske 01:59:32

Naiset 10 km
1. Peiponen Johanna Rovaniemen Lappi 34:43
2. Haataja Iida Oulun Pyrintö 38:04
3. Voutilainen Raija Oulu 39:51
4. Puranen Kerttu Limingan Niittomiehet 45:32
5. Aittoja Miia Tribace 47:14
6. Marjakangas Sofia Ylivieska 54:51

Miehet 10 km
1. Aho Tuomas Limingan Niittomiehet 32:58
2. Nikkanen Markku Limingan Niittomiehet 34:39
3. Männikkö Antti Kuivasjärven Aura 35:06
4. Kotajärvi Jaakko Limingan Niittomiehet 36:19
5. Eskelinen Janne Limingan Niittomiehet 36:31
6. Korhonen Matti Limingan Niittomiehet 37:47
7. Laulajainen Jukka-Pekka Limingan Niittomiehet 39:04
8. Vanhala Antto Oukris 39:19
9. Rahko Sampo Eelis 40v 39:53
10. Rantala Henrik OTC Oulu 40:15
11. Isokoski Erkki Eelis 40v 40:46
12. Kähkölä Johannes Oulu 43:37
13. Karhu Jussi Oulu 46:38

Naiset 5 km
1. Lohiniva Tiina Oulu 22:45
2. Koivunen Hanna TRCC 23:58
3. Vuoti Anne Yppärin Urheilijat 26:44

Miehet 5 km
1. Paukkeri Jarkko Limingan Niittomiehet 17:43
2. Pesonen Esa Eelis 40v 20:03
3. Ylitalo Anton Limingan Niittomiehet 21:54
4. Kosonen Sauli Eelis 40v 23:41
5. Pajala Joni Raahe 23:47

Hölkkäsarja 10 km
1. Koutonen Mikko Eelis 40v 46:14
2. Virkkunen Veikko Eelis 40v 46:16
3. Pitkänen Juha Oulu 48:28
4. Niemi Vuokko Oulu 57:34
5. Kerttula Tarja Oulu 03:07

Hölkkäsarja 5 km
1. Apila Eetu Prässin valmennusryhmä 19:53
2. Korkeakoski Konsta Prässin valmennusryhmä 20:34
3. Kennilä Nuutti Prässin valmennusryhmä 21:00
4. Kallinen Jesse Prässin valmennusryhmä 21:06
5. Haapalainen Jori Prässin valmennusryhmä 21:09
6. Vehkaperä Niko Prässin valmennusryhmä 23:05
7. Härmä Matti Prässin valmennusryhmä 23:27
8. Vanhala Ville Liminka 24:49
9. Ranta Saija Saloisten Salama 26:04
10. Elorinne Jaana Kempele 28:13
11. Kytösaho Liisa RaSVe 28:18
12. Pekkarinen Engeniia Limingan Niittomiehet 29:47
13. Holländer Anette Limingan Niittomiehet 30:12
14. Mäkäräinen Keijo Ristijärvi 30:58
15. Salminen Kimmo Jyväskylä 32:24
16. Ruokamo Irja Oulu 32:26
17. Kostet Irma Liminka 34:34

M +90 kg 5 km
1. Elorinne Marko Kempele 26:52

T9 1,1 km
1. Kerttula Vilma Oulu 7:00

P9 1,1 km
1. Sjöman Milo Ajax 4:06
2. Paloniemi Ionas 4:51
3. Naumanen Aatu OHS 5:08

T11 1,1 km
1. Häyry Iina-Emilia Limingan Niittomiehet 4:06

T13 1,1 km
1. Naumanen Anni OHS 3:45
2. Anniina Jernvall Limingan Niittomiehet 3:47
3. Mariia Dektiar 4:44

T15 5 km
1. Säkkinen Sara Limingan Niittomiehet 23:28
2. Arvola Eveliina OHS 24:34
3. Naumanen Anni OHS 25:47

P15 5 km
1. Mällinen Matias OnmkyU 19:18
2. Mäkiniemi Aapo Limingan Niittomiehet 19:34
3. Salminen Nuutti Jyväskylä 32:06

N17 5 km
1. Elorinne Iina Kempele 28:13

M17 5 km
1. Riihiaho Kalle Oulun Pyrintö, Kempele 19:45
2. Kenttälä Jimi Limingan Niittomiehet 25:29

N40 puolimaraton
1. Vanhanen Henna Pudasjärven Urheilijat 01:28:55
2. Gärding Terhi Juoksuliike Oulu 01:50:07

N40 10 km
1. Kivelä Kirsi Limingan Niittomiehet 42:09
2. Keckman Maria Haapavesi 49:04

M40 10 km
1. Rankka Eelis Eelis 40v 39:50
2. Havana Timo Oulu 40:08
3. Kauppinen Mika Kempele 40:30
4. Kangasharju Teemu ONMKYU 42:01
5. Sjöman Pasi KemaKi 43:11
6. Haapamäki Markku OTC 44:50
7. Heikkilä Timo Eelis 40v 45:21

N45 puolimaraton
1. Laurila-Harju Minna Pudasjärven Urheilijat 01:39:36

N45 10 km
1. Heikura Miia Kemi 45:42
2. Paldaslahti Aino Jääli 48:17
3. Väliheikki Susanna Liminka 48:20
4. Tuovila T. 48:29

M45 puolimaraton
1. Karanta Jonne RDS/Rovaniemi 01:22:50
2. Paloniemi Markus Liminka 01:50:38

M45 10 km
1. Määttä Jani Limingan Niittomiehet 35:31
2. Ronkainen Tuomas Kuivasjärven Aura 40:21
3. Oravamäki Jani SporttiOravat 41:31
4. Pekkarinen Marko Limingan Niittomiehet 41:50
5. Vanhala Kalle Limingan Niittomiehet 43:46
6. Haapamäki Pertti OTC 45:26

N50 10 km
1. Sulasalmi Outi ONMKYU / KKM 48:02
2. Honkaniemi Maarit Ylitornio 54:08
3. Junes-Kähkölä Anu Tribase 55:42
4. Kurtti Leena Kempele 01:03:19

M50 puolimaraton
1. Kuusela Teuvo Kemi 01:29:17
2. Korhonen Kari Kuusamo 01:30:18
3. Laurila-Harju Pekka Kiiminki 01:40:36

M50 10 km
1. Honkaniemi Veijo RDS 35:27
2. Korhonen Tatu Limingan Niittomiehet 36:52
3. Ronkainen Teppo ONMKYU 37:57
4. Pohjola Panu-Pekka Oulu 38:44
5. Virolainen Marko Saloisten Salama SSAB 45:55
6. Männistö Marko Saloisten Salama 48:00
7. Laukkanen Juha Vihiluodon Vauhti 51:17
8. Hopappa Jarmo KemaKi 52:27

N55 puolimaraton
1. Kauppinen Kariina ONMKY/KKM 01:45:05

N55 10 km
1. Kuivalainen Kati Ii 50:40

M55 puolimaraton
1. Kariniemi Esko RDS/Rovaniemi 01:23:56
2. Kuokkanen Pekka Iiy 01:31:38
3. Kyllönen Olli Rovaniemi 01:44:12

M55 10 km
1. Laurila Hannu RDS 38:42
2. Kähkölä Juha KemaKi 44:30
3. Latvalehto Taisto 1964 LNM Muhos 44:55
4. Kivimäki Pasi HauVe 50:44
5. Marjakangas Kari Ylivieskan Kuula 55:35

N60 puolimaraton
1. Mäkäräinen Hilkka Ristijärvi 01:53:52
2. Vuolo-Merilä Päivi ONMKY/KKM 01:55:46

M60 puolimaraton
1. Puurunen Taisto Oulunsuun Heitto 01:35:42

M60 10 km
1. Manninen Ossi Mäntylahden Veto 43:29
2. Takalo Esko Oulunsuun Heitto 47:27
3. Paldaslahti Juha Jääli 55:21

N65 10 km
1. Junkkonen Aino-Inkeri Kempele 53:31

M65 puolimaraton
1. Hänninen Markku KeMaKi 01:38:07

M65 10 km
1. Pajuneva Seppo RDS Rovaniemi 41:48
2. Kaasinen Aulis ONMKYU 44:00
3. Kalaoja Veli Kestilän Kisa-Veikot 48:20
4. Kumpula Erkki Oulun Pyrintö 51:23
5. Kuivalainen Pekka Ii 52:09
6. Saarela Esa Tyrnävä 54:21

M70 5 km
1. Pietilä Markku KeMaKi 24:34
2. Laitinen Risto Raahen Sporttiveteraani 24:59
3. Manninen Erkki Oulunsuun Heitto 25:55
4. Pekkarinen Jarmo Lieksa 30:51

M75 5 km
1. Meriläinen Kauko Oulunsuun Heitto 26:41
2. Hanni Eero KeMaKi 27:23
3. Paukkeri Heikki Oulunsuun Heitto 27:26
Joomla templates by a4joomla