6h juhannusravit Sanulla 21.6.2024

Juhannusaattona Saarenkylän urheilukentällä juostaan kuuden tunnin juhannusravit klo 9.00-15.00! Voit juosta radalla myös oman harjoituksesi tai esimerkiksi puolikkaan tai täysmaratonin.

6h juhannusravit Saarenkylän urheilukentällä

Starttaa juhannukseen Rovaniemen Roadrunnersin rataraveista! RDS tarjoaa seuran jäsenille ja kaikille muille juoksijoille mahdollisuuden juhlistaa juhannusta juoksemalla 6h juoksun Saarenkylän urheilukentällä perjantaina 21.6.2024 klo 9.00-15.00. Voit myös juosta oman pituisesi lenkin tai harjoituksen radalla.

Osallistumisen vahvistaminen alkaa klo 8.30 ja samalla pääset tuomaan tavaroita huoltopöydille. Varaa mukaan itsellesi tarpeeksi juomista ja syötävää. Ilmoittauduthan radalle tullessasi ja lähtiessäsi järjestäjille (ilmoittautumispiste etusuoralla). Maksimi juoksusaika on kuusi tuntia. Radalle on tultava viimeistään klo 13.00 mennessä. Juoksijoilla on käytössään urheilukentän pukutilat ja vessat. Jokainen juoksee omalla vastuulla. Juhannusvuoro loppuu klo 15.00, jonka jälkeen voi pulahtaa uimaan Saarenputaaseen tai Kemijokeen.

Huom! Tapahtumassa on mahdollista juosta 6h tunnin virallinen tulos, puolimaraton tai maraton. Jos juoksija haluaa virallisen tuloksen, on hänellä oltava oma kierroslaskija/huoltaja tapahtumassa.

Paikka: Saarenkylän urheilukenttä, Napapiirintie 8, 96900 Rovaniemi

Hinta:  25 €, maksetaan seuran tilille: OP FI33 5645 0020 0060 94

Ilmoittautumiset: Rovaniemi.Roadrunners@gmail.com lauantaihin 15.6.2024 mennessä. Osallistuminen maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Tapahtuma järjestetään, jos siihen on vähintään 20 ilmoittautunutta.

Majoitus: tiedustelut ja varaukset Santasport Lapin Urheiluopisto (santasport.fi)

Tervetuloa juoksemaan Sanulle rennossa seurassa!

Muuta ajankohtaista