Jäsenistölle tiedotettavat asiat syyskokous 2024 ja sääntömääräinen kokous 2.12.2024
Seuran jäsenistölle tiedotettavat asiat syyskokouksesta ja sääntömääräisestä kokouksesta.
Tiedote jäsenille
Ylimääräinen sääntömääräinen kokous ma 2.12.2024 klo 18.30
Paikka: Raksakellari, Korkalonkatu 18 (sisäänkäynti takapihan kautta)
Puheenjohtajaksi valittiin: Heikki Lindroos
Syyskokous 2024
Aika: ma 11.11.2024 klo 18.30
Paikka: Santasport Lapin Urheiluopisto
Tiedotettavat asiat:
Vuoden 2025 jäsenmaksu on 40 euroa. Maksettava 30.1.2025.
Johtokunnan jäsenille ei edelleenkään makseta palkkiota.
Puheenjohtajan ja muiden johtokunnan jäsenten (5) valinta kaudelle 2024.
Päätös: Järjestetään ylimääräinen kokous puheenjohtajan valitsemiseksi. Ma 2.12.24 klo 18:30. Raksakellari, Korkalonkatu 18 (takapihalta sisäänkäynti).
Hallituksessa jatkavat: Markus Niemelä, Jaakko Soudunsaari, Marika Kittilä, Sari Hilli ja Matti Tennillä talousvastaavana. Varalla Harri Anttila ja Aimo Määttä
Olli Rannanlahti laatii kirjanpidon ja tilikertomuksen.
Toiminnantarkastajana toimivat Sanna-Maija Pohjanvesi ja Veikka Heinonen.
SM-kilpailujen osallistumismaksut voi edelleen periä jälkikäteen seuralta. Seura on SAUL:n, SUL:n ja Ultarajuoksuliiton jäsen. Näiden järjestöjen alaisien SM-kilpailujen osallistumiset maksetaan.
Palkittiin vuoden urheilijat (Hannu Laurila, Emilia Lassi, Ilja Koljonen, Markus Pennanen).
Talvisarjajuoksu: Päätetään talvisarjan vastuuhenkilöt jokaiselle kuukaudelle. Jos työntekijöitä ei löydy, päätetään, että kyseisen kuukauden talvisarja perutaan. Jatkossa toimitaan tämän päätöksen mukaisesti.
Seuravaatteet: Keskustellaan seuravaatteiden tilauksesta ja siitä, miten tilausta hoidetaan → jatketaan samalla seuratakilla, t-paidalla ja kisapaidalla.