M Yleinen 10 km 
1. Moilanen Pauli LaLu 38:54
2. Anttila Harri RDS 39:53

M Yleinen 5 km 
1. Välitalo Ilkka-Petri MKV 18:19
2. Rapo Mikko RoLa 20:33

M40 10 km 
1. Ronkainen Teppo ONMKYu 37:07

M40 5 km 
1. Kuusela Teuvo Kemi 19:26
2. Leppänen Ari-Pekka RDS 22:16

M45 10 km 
1. Moilanen Petri LaVe 46:46

M50 
1. Sieppi Erkki RDS 42:04

M50 5 km 
1. Koivuniemi Lasse RDS 21:08
2. Haanpää Pentti RDS 21:41
3. Juuso Jarmo VeiKV 23:10
4. Karjalainen Tapani RDS 23:25
5. Pirttijärvi Asko RDS 24:50
6. Tulppo Tenho AMC 25:52

M55 10 km 
1. Suonnanasalo Jorma RDS 44:27

M55 5 km 
1. Hummastenniemi Reijo Ikiliikkujat 21:38
2. Määttä Aimo RDS 22:27
3. Suoheimo Kari AMC 26:02

M60 5 km 
1. Tuisku Kauko RDS 19:13
2. Harjumaa Seppo TerTe 22:39
3. Salo Kalevi TerTe 23:28
4. Kuivalainen Pekka KittU 23:40
5. Suopela Kuisma RonsU 23:57
6. Krigsholm Pentti AMC 26:52
7. Yli-Pekkala Jorma AMC 27:02
8. Telkkälä Raimo RDS 27:16
9. Lilja Antti RDS 30:23


M65 5 km 
1. Poussu Leino RDS 21:15

2. Meriläinen Kauko  23:35
3. Pätäri Aarno Hikiset 23:44
4. Puolakka Väinö RDS 25:42
5. Pitkänen Paavo RDS 26:04

M70 2 km 
1. Pudas Eino KittVoima 9:42
2. Onnela Jorma Hikiset 10:12
3. Pätsi Johan Posio 11:46
4. Lukkari Oiva AlatPi 13:07

M75 2 km 
1. Jumisko Timo RDS 11:28

M80 2 km 
1. Väisänen Aarne RDS 15:58
2. Harju Paavo RDS 20:09

Mkunto 5 km 
1. Ahola Erkki PosPy 27:08


N yleinen 10 km 
1. Knuuti Anna-Maija Forssan Salama 39:30
2. Hemminki Anni RDS 39:35
3. Hemminki Elli RDS 40:14

N yleinen 5 km 
1. Ranttila Essi Inarin Yritys 21:47
2. Moilanen Niina PudU 23:43

N35 10 km 
1. Pihlajamäki Emma Rovaniemi 48:27
2. Raudasoja Paula LKS 49:32
3. Hyväri Tanja RDS 61:10

N40 5 km 
1. Davidila Johanna LaLu 19:18
2. Sipola Mari Kemi 26:27
3. Väyrynen Irene LapVe 31:48

N45 5 km 
1. Kuivalainen Kati KittU 23:41
2. Viitanen Kirsi RDS 25:57

N50 10 km 
1. Tulppo Eeva AMC 53:38

N50 5 km 
1. Leminen-Lahdenperä Jaana AMC 23:55
2. Uusikartano Aila KittVoima 24:02


P8 1 km 
1. Salmela Juho LaLu 6:30
3. Väyrynen Aaro LapVe 7:35
4. Väyrynen Eero LapVe 8:02

P10 2 km 
1. Salmela Joel LaLu 11:39
2. Raudasoja Valtteri OH 11:47

P12 2 km 
2. Mäkinen Rasmus RDS 10:00

P14 2 km 
1. Onnela Heikki LapVe 7:42
2. Kontio Topias LaLu 7:44
3. Ojaniemi Janne LaLu 8:56
4. Tirroniemi Ilkka VKV 9:00

P16 5 km 
1. Moilanen Lasse PudU 20:06
2. Lepola Pietari LapVe 23:56

T8 1 km 
1. Halme Nanna Taipumattomat 5:04
2. Raudasoja Viivi OH 5:12
3. Vehmas Wiima Taipumattomat 6:53

T20 5 km 
1. Haataja Iida LaLu 19:05
 

 

Joomla templates by a4joomla