Rovaniemen Roadrunners talvisarja 23.4.22

 

Miehet YL 5km

  1. Niko Heikkilä                        OPP                       16.30
  2. Markus Pennanen               RDS                        18.01
  3. Olli Rannanlahti                    RDS                       21.14             

 

Miehet 15 5km

  1. Joel Tapio              OPP                                    19.25

 

Miehet 35 5km

  1. Ilkka-Petri Välitalo               Muurolan Kisa-Veikot              18.02
  2. Jukka Vaara                        RDS                                              18.34             
  3. Jussi Ronkainen                 Kuusamon Erä-Veikot               19.50

 

Miehet 40 5km                  

  1. Juho Heikkilä                        Rovaniemi                          18.59                         
  2. Markus Niemelä                    RDS                                     20.29

 

Miehet 50 5km

  1. Veijo Honkaniemi              RDS                                       17.35            
  2. Teppo Ronkainen               ONMKYU                             18.38

 

Miehet 60 5km                  

  1. Aimo Määttä               RDS                                           23.42

 

 

Miehet 65 5km

 

  1. Seppo Pajuniva                   RDS                                 20.20                             
  2. Heimo Springare                RDS                                 21.36
  3. Kari Jylhänlehto                 Pudasjärven urh.           22.34
  4. Kuisma Suopela                 RDS                                 28.17

 

Miehet 70 5km

  1. Kalevi Salo           RDS                                   29.51

 

 

Naiset yleinen 5km

  1. Silja Lauri                    OH                                   19.17                  
  2. Ella-Noora Rahkola   Turun suunnistajat        19.27
  3. Essi Määttä                RDS                                  21.59                                     

 

Naiset 17 5km

  1. Sointu Oinas                Pohjan Koitto                    19.44
  2. Eeva-Liina Ojanaho     OH                                      19.54
  3. Anni Tapio                    OPP                                    21.47
  4. Taru Repo                    Pohjan Koitto                    22.00

 

 

Naiset 40 5km

 

  1. Ilona Mikkola                       RDS                            23.56

 

Naiset 45 5km

  1. Laura Lauri                          OH                            26. 52

 

Naiset 55 5km                                                        

  1. Tuula Uusitalo                    RDS                            23.10

 

 

Naiset 60 5km

  1. Elli-Tarja Hallikainen                                                    24.04
  2. Jaana Leminen-Lahdenperä Arctic Triahlon            25.29

 

Naiset 70 5km

  1. Irene Huhta                                 RDS                            27.28

                                     

Miehet 70 2km

  1. Pentti Krigsholm                       RDS                            13.56
  2. Antti Lilja                                   RDS                             14. 57

 

Miehet 75 2km                  

  1. Väinö Puolakka               RDS                                      13.51

 

Miehet 80 1km

  1. Oiva Lukkari               AlPi                                             7.59

 

Miehet 85 1km                                     

  1. Timo Jumisko                Sanu/RDS                             7.58

 Kiitoksia kaikille mukaolleille. 

14.5.2022 seuraavan kerran.

Joomla templates by a4joomla