Tulosta
Kategoria: Tulokset

M Yleinen 10 km 
1. Palolahti Ari Rovaniemi 39:49
2. Saraste Perttu Rovaniemi 40:11
3. Vaara Jukka RDS 42:17
4. Kallo Jonne RoReipas 48:56

M Yleinen 5 km 
1. Julkunen Jaakko LapVe 17:12
2. Isola Markus UtajU 17:26
3. Knif Viljam Larsmo IF 18:06
4. Suopela Triton TerTe 19:07
5. Suopela Theodor TerTe 19:24
6. Kulmala Antti OPP 22:32
7. Viiri Reima LohKu 23:46

M35 10 km 
1. Koivu Veli-Heikki RDS 34:58
2. Haahti Esa Rovaniemi 41:52

M35 5 km 
1. Mäkiharju Janne Rovaniemi 21:28

M40 10 km 
1. Ronkainen Teppo ONMKYu 35:44
2. Törmänen Sakari RDS 39:33
3. Mörsäri Mika Keminmaa 39:44

M45 5 km 
1. Ilvesluoto Jyrki RDS 18:08

M45 10 km 
1. Väyrynen Markku LaVe 51:20

M45 5 km 
1. Haataja Kyösti LKS 19:36

M50 10 km 
1. Sieppi Erkki RDS 39:15
2. Tulppo Tenho AMC 49:12

M50 5 km 
1. Koivuniemi Lasse RDS 20:40
2. Karjalainen Tapani RDS 21:12
3. Haanpää Pentti RDS 21:30

M55 5 km 
1. Suonnanasalo Jorma RDS 20:14
2. Määttä Aimo RDS 20:56
3. Bohm Pertti RDS 21:02
4. Hast markus Keminmaa 21:18
5. Heikkilä Timo SaSa 22:34



M60 5 km 
1. Tuisku Kauko Rovaniemi 18:28
2. Harjumaa Seppo RonsU 21:36
3. Suopela Kuisma TerTe 22:36
4. Telkkälä Raimo RonsU 24:44
5. Krigsholm Pentti RDS 25:48
6. Yli-Pekkala Jorma AMC 26:45
7. Lilja Antti RDS 27:57

M65 5 km 
1. Poussu Leino RDS 20:13
2. Pätäri Aarno Hikiset 23:42
3. Puolakka Väinö RDS 24:03
4. Pitkänen Paavo RDS 25:38

M70 5 km 
1. Pudas Eino KittVoima 24:00
2. Pätsi Johan Posio 29:26

M75 2 km 
1. Jumisko Timo RDS 10:44

M80 2 km 
1. Harju Paavo RDS 17:31

Mkunto 5 km 
1. Kyllönen Olli AMC 20:04
2. Lepola Pietari (P14) LapVe 23:52
3. Ahola Erkki PosPy 24:38

N yleinen 5 km 
1. Ranttila Essi Inarin Yritys 21:13

N35 10 km 
1. Pihlajamäki Emma Rovaniemi 46:36
2. Hyväri Tanja RDS 58:02

N35 5 km 
1. Pirkonen Kristiina O-Taru 29:02

N40 10 km 
1. Väyrynen Irene LapVe 65:35

N45 5 km 
1. Mäkinen Miia RDS 28:11

N50 5 km 
1. Uusikartano Aila KittVoima 22:41
2. Hiltunen Lilja AMC 28:12

Nkunto 5 km 
1. Mikkola Ilona Rovaniemi 23:37
2. Vehmas Kati AC Adventure 24:10
3. Syväjärvi-Keränen Raija Rovaniemi 32:36
P8 1 km 
1. Salmela Juho LaLu 5:03
2. Petrelius Erkka LaLu 5:58
3. Väyrynen Aaro LapVe 6:52
4. Väyrynen Eero LapVe 7:48

P10 2 km 
1. Rantala Jussi OH 9:32
2. Salmela Joel LaLu 10:06
3. Mäkinen Sampo RDS 10:52

P12 2 km 
1. Karhumaa Waltteri LapLu 7:32
2. Mäkinen Rasmus RDS 8:46

P14 2 km 
1. Onnela Heikki LapVe 7:18
2. Manninen Simeon OPP 7:55
3. Juuruspolvi Juuso OH 8:16
4. Ojaniemi Janne LaLu 8:26

P16 5 km 
1. Rahkola Mikko LaLu 18:15
2. Bergman Markku OH 20:28
3. Petrelius Eetu LaLu 22:08
4. Huhtala Severi OPP 22:46

P18 5 km 
1. Väyrynen Iiro LapVe 21:46

T8 1 km 
1. Halme Nanna Taipumattomat 4:47
2. Vehmas Wiima Taipumattomat 5:08
3. Karhumaa Weera LapLu 5:19

T10 2 km 
1. Petrelius Emmi LaLu 8:40
2. Karhumaa Wiivi LapLu 8:42
3. Manninen Selina OPP 10:19

T12 2 km 
1. Siipola Maiju OH 8:20
2. Rantala Aino OH 8:52
3. Brännare Lotta LaLu 11:10

T16 5 km 
1. Rahkola Ella-Noora LaLu 21:37
2. Väyrynen Iina LapVe 24:09
3. Huikuri Neea LapVe 30:13

T18 5 km 
1. Haataja Anna LaLu 19:30

T20 5 km 
1. Haataja Iida LaLu 18:19